Acil Hava Kargo

Acil Hava Kargo

Yurt içinde hava yolu uçak kargo hizmeti veren firmalar arasında her zaman işini hakkı ve layıkıyla yapan platform ile kargo taşımacılığı hizmeti almak isterseniz, hemen yapmanız gereken şirketimiz ile kontak kurmaktır. Merhaba arkadaşlar ben Cansu, İzmir Bornova’dan yazıyorum. Nişanlım yedi yıldır Libya’da çalışıyor. Yoğun çalışmalarından dolayı ziyaretime de gelemiyor, bende gidemedim. Uzun zamandır benden alışık olduğu Türk mutfağı ürünlerinden istiyordu. Bir kargo firmasını aradım Libya’ya gıda ürünü göndermek istediğimi söyledim. Benden gıda üretim sertifikası istediler, ürünlerin marka olması ve sıvı gönderi yapamadıklarını söylediler. Altı yada yedi tane firma ile görüştüm hepsi aynı şeyleri söyledi. Ondan sonra Yurt dışı Kargoyu aradım, çağrı merkezinden Ramazan beye derdimi anlattım. Çok kargo şirketi aradığımı ama hiç birinden olumlu yanıt alamadığımı söyledim.

Ramazan beyin talimatı doğrultusunda marketlerden yapmış olduğum alış verişlerin fişlerini aldım. Ürünlerin markalı olmasını söyledi, ilgili kişinin dediği gibi markalı ürünlerin fişleri ile birlikte Ramazan beyin Şişli de ki ofisine geldim. Paketleme bölümünde ki arkadaşlar tüm aldığım ürünleri orjinal paketleme yaptılar. Sekiz ayrı ürün almıştım, markaları tespit edip firmaları arayıp, o firmaları arayıp gıda üretim sertifikalarını aldılar. Bu işlem bir buçuk, iki saat kadar sürdü. Diğer kargo firmaları uğraşmak istemedikleri için demek ki beni başından salmışlar. Acil Kargo benimle ilgilenip, paketlerin gıda üretim sertifikalarını çıkartarak her ürüne ayrı evrak oluşturdu.

Orjinal paketleme yaparak çıkışını sağladılar. Türkiye’den çıkan paketlerin yüzde yüzü hangi ülkeye giderse gitsin Almanya gümrüğünden geçerek ilgili ülkeye aktarmalı olarak gider. Bu ürünlerin bozulabilir olduğu için Express olarak çıkış yaptılar. Ekonomik gönderi seçeneği ise yedi gün servis süresi olarak bulunmaktaydı. Ürünlerin bozulabileceği için Express olarak dört iş gününde adres teslimi yapacaklarını söylediler.

Kargo gönderisi Almanya gümrüğünden geçtikten sonra aktarmalı Libya uçağına verilir. Evrakların da bozulabilir ürün yazdığı için sekiz derece soğukta buz dolabında taşınması için talimat verildi. Libya gümrüğünde bir gün bekleyen paket evrakları incelendikten sonra ilgili ülkede ki yerel acenteye teslim edilmiş. Dördüncü günü acente nişanlımın iş adresine kargoyu bozulmadan teslim etmişler. Başta da söyledim gibi bir çok kargo firmasını aradım, benimle ilgilenmediler.

uçakla kargo

Yeterli ve doyurucu bilgiler vermedim, gıda taşımıyoruz diye telefonu kapattılar. Ama Yurt dışı Acil Kargo benimle çok ilgilendi, evraklarına soğuk zincir yazdıkları için sıfır sekiz derecede Libya’ya kadar gitti ve ödediğim ücret gerçekten çok makuldu. Ambalajlaması ve gıda üretim sertifikaları çıkarılması, bir düzineye yakın evrak düzenlediler. Demek ki diğer şirketler uğraşmak istemedi, Ramazan bey ve ekibine sonsuz teşekkürler ederim.  

Gıda Taşımacılığında Gerekli Belgeler

Yurt dışı prosedürleri gereğince tüm dünya ülkelerine çıkartılan gıdaların üretim sertifikası, hangi firma ne şekilde üretmiş, içinde ki gıdanın katkı maddeleri, tarım ve köy işleri bakanlığı belgesi istemektedir. Fakat küçük gönderilerde gıda üretim sertifikası bulmak çok zordur. Müşteri yabancı ülkedeki akrabasına Türkiye’den bir tatlı yada kuru yemiş tarzı gönderi yapmak istediği zaman kargo şirketinden yeterli destek ve doyurucu bilgi alamamaktadır. Bunun nedeni kargocuların küçük gönderiler ile uğraşmadığıdır.

Genelde marketlerde satılan ürünlerin hepsini markası vardır. Müşteri kargo firmasını aradığı zaman bir gıda ürününü yurt dışına göndereceğini söylediği zaman, kişiden gıda üretim sertifikası istemektedir. Zaten Türkiye Cumhuriyetin de her işletmenin resmi bir İnternet sitesi zorunluluğu vardır. Sattığı ürün hakkında bilgi veren sitede eğer bir gıda üretiyorsa İSO kayıtlı gıda üretim sertifikası bulunmaktadır. Lakin kargo gönderecek kişiler bunu bilmediği için çok zorluk yaşamaktadır.

Eğer yurt dışına gıda gönderecekseniz ürünü aldığınız firmanın sitesinden gıda üretim sertifikasına ulaşabilirsiniz. O belge olmadan yurt dışına çıkışı zaten yasaktır ve kargo firmalarının sorduğu ilk soruda gıda üretim sertifikası var mıdır. Müşteri bunu kendi üretmediği için gıda üretim sertifikasının ne olduğunu bilmiyor. Ürünü aldığı firmanın sitesine girdiği zaman gıda üretim sertifikasını bulabilir. Ve böylece hiç zorlanmadan yurt dışına istediği kadar gıda ürünü gönderebilir.

Bilgi Almak İçin; http://www.acilkargo.net

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

UÇAK KARGO FİRMALARI yurt içinde hizmet alabileceğiniz en kaliteli ve en hızlı yurt dışına kargo gönderme şirketidir. Adından da anlayabileceğiniz gibi yurt dışına yapılan Express Kargo gönderileri firmamız aracılığı ile yapılmaktadır.

Express Uçak Kargo demek hızlı demektir, express yapılacak kargo gönderi hizmeti; çok hızlı ve çok acil yapılacak olan kargo gönderi hizmetleri kapsamaktadır. Bu bağlamda Yurtdışına Express Uçak Kargo servisi ile; İhracat kargo taşımacılığı, İthalat kargo taşımacılığı ve Numune bazlı uluslararası kurye gönderimi hizmetlerini profesyonel olarak tek bir noktadan alabilirsiniz. Firmamız bütün kargo hizmet seçenekleri konusunda uzmanlaşmış, profesyonel bir ekibe sahip Türkiye'nin en büyük kargo şirketlerinden biridir. Yaklaşık 20 senedir bu hizmeti müşterilerine kaliteli bir kapsamda sorunsuz ve sıkıntısız şekilde veren kargo firmamız, sizin memnuniyetiniz için sürekli şirket içi personellerine aylık ve haftalık olarak eğitimler vererek, sizlerin memnuniyeti açısından önemli bir faktöre el atmaktadır.

Uçak Kargo şirketimiz için her müşteri bir veli nimettir, müşterilerin kargolarının güvenliği bizim için ön plandadır. En ufak bir paketten en büyük tonajlı bir kargo gönderisine kadar bütün gönderiler bizim için aynı eş değere sahiptir. Firma olarak büyük, küçük, hafif ve ağır olarak gönderileri ayırt etmeden hepsine aynı sevgi, şefkat ve ilgiyi göstermekteyiz. Biz işimize hem profesyonelliği, hemde sevgimizi katıyoruz. Bizimle yurt dışına uçak kargo hizmeti alan her müşteri, firmamızın kalitesini ve farkını ilk gönderi hizmetinden itibaren anlamaktadır. Her gün onlarda müşteriden teşekkür mesajları, teşekkür telefonları ve teşekkür mailleri almaktayız. Sizden bu tür gelen talepler firma olarak bizi olumlu yönde etkilemekte ve gurur dolu anlat yaşatmaktadır. Türkiye'nin şehirler arası acil, express, hızlı, ekonomik, aynı gün, kapıdan kapıya, hava alanından hava alanına, adresten hava limanına uçak kargo gönderimi yapmak için çağrı merkezimizi arayarak firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Biz Uçak Kargo şirketi olarak tüm müşterilere; her zaman en ucuz fiyat tarifeleri ve en hızlı teslimat süreleri sunarız. Bu konuda arama motorlarında yapmış olduğunuz sorgularda karşınıza çıkan kargo şirketleri listesinde bütün firmaları tek tek gezerek, fiyat araştırması ve hızlı teslimat süresi arayın, emin olun en iyi hizmet talep ücretleri ve teslimat sürelerini firmamız tarafından alacaksınız. Biz hem kargo gönderilerini, hemde kesenizi oldukça düşünen ve sizi rakiplerinizden her zaman bir adım öne çıkaran HAVA YOLU KARGO hizmetlerini size sunmaktan mutluluk duymaktayız.

YURTDIŞI UÇAK KARGO TALEP BİLGİLERİ

* Gönderici iletişim bilgileri * Kargo gönderi çıkış ve varış ülkesi * Kargo gönderi en – boy – yükseklik bilgileri * Kargo gönderi net ağırlığı * Kargo gönderi kap (adet) sayısı * Kargo gönderi içeriği * Alıcı iletişim bilgileri

Vermiş olduğumuz kargo bilgi maddelerini eksiksiz ve tam bir şekilde firmamıza ulaştıran müşteriler, sağlıklı ve net bir fiyat tarifesi almaktayız. Eksik ve tam olarak gönderilmeyen kargo talepleri en kısa sürede cevaplanacaktır, bizim için bu bilgiler size hızlı cevap verebilmemiz için çok önemlidir. Lütfen bu konuya hassasiyet gösteriniz ve kargo gönderi bilgilerini tam olarak firmamıza ulaştırınız.

Yurtdışı Kargo teriminde beyannameli ve beyanname siz kargo taşımacılığı yapılmaktadır Sırası ile açıklama yapmaya çalışalım öncelikle beyannameli çıkış nasıl yapılır prosedür nedir ürünlere göre ne gibi belgeler gerekli ambalajlama şartları var mı bu konular hakkında bilgi verelim beyannameli çıkışlarda alıcı ve gönderici firma olası gerekli ve her iki tarafında gümrükçüsü olması lazım Türkiye den çıkan kargo çıkıştan önce hava limanı gümrüğün de beyanname verilmeli ve işlemi şahıslar yapamaz firma unvan ı altında firma vekaletnamesi olan gümrükçüsü yapmaktadır Bu şartlar altında çıkış yapılmaktadır yani mikro ihracat mikro ihracat ta yurt dışına çıkış yapacak ürünün mal değeri 7500 euro yu geçmemesi şartı var bu bedel üzerinden bir rakamla ufak numune türü gönderilerde ihracat yapılmaz mal değeri verilen sınır rakamın üzerinde ise normal ihracat olarak çıkış yapabilir. Tonajlı ihracatlar da işlemlerden önce kilogram hesaplaması yapılmaktadır göndereceğiniz ürün adı palet ölçüleri kaç kap olduğu ve ölçüleri gerekli yani çeki listesi bu listede ürün adı kaç adet olduğu kap koli olduğu koli ölçü ve ağırlıklarını ayrıca gideceği ülke ve o ülkede hangi hava limanına inmesini istiyorsunuz detaylı açıklamasıdır bu listeyi bizlere mail yolu ile yollaya bilirsiniz bize gelen çeki listesini hava limanı ihracat bölümü ile paylaşırız gideceği ülke ve hava yolu bilgilerini iletir fiyat alırız dolar üzerin verilen fiyatı sizlerle paylaşır dönüş yapmanızı bekleriz fiyat size uygun gelirse sizlere mail yolu ile talimat name adar bunu doldurmanızı isteriz talimatnamede doldurulması gereken ilk bölüm gönderici firma bilgileri ikinci bölüm alıcı firma bilgileri kaç kap olduğu kilosu mal değeri bu bilgilerin tamamını doldurup en alt sağ köşede bulunan bölüme kaşe ve imza atarak bizlere tekrar mail yolu ile yollayıp hava limanından randevu talebi istersiniz sizden gelen mail direk hava limanına atarak uygun uçuş için randevu talep ederiz hava limanı yollanan belge doğrultusunda uygun bir gün ve saat vererek bunu belgeler ve bize mail yolu ile iletir bize gelen belgeyi teyit amaçlı olarak size iletir ve sizden onay bekleriz siz onay alındıktan sonra hava limanının vermiş olduğu tarih ve saat te malzeme İstanbul da ise sizden hava limanı antrepo bölümüne bırakmanız istenir siz sadece hava limanına bırakmanız yeterlidir gerekirse bu nakliye işlemini sizin adınıza bizlerde yapmaktayız antrepoya bırakılan malzemeniz hava limanı yetkileri tarafından evrak ve gönderi kontrolü yapılmaktadır uygulama bittikten sonra ihracatınız uçak altına götürülüp yükleme sağlanır direk uçuşsa talimat namedeki yazmış olduğunuz ülkeye ve yazmış olduğunuz hava limanına o gece iniş yapar hava limanına inen kargonuz karşı alıcı firma ve gümrükçüsü tarafından çekim işlemleri başlatılıp malzeme teslim alınır. Genelde müşteriler işleyişi bilmedikleri için bazı çağrılarda 150 kilo üstü gönderi yapmak istiyor eğer firma değil seniz bu kilo üzerinden gönderi yapılamaz diyelim 500 kilo bir gönderiniz var bunu adres teslim yapmak istiyorsunuz alıcı şahıs firma değil bu gibi durumlarda malzemeleriniz bölüne bilen bir ürünse 150 şer kilo olarak bölünüp ambalajlanır her bölünen gönderiye ayrı evraklar düzenlenir aynı gün aynı uçağa teslim edilir teslimat adresine de aynı tarihte teslimat yapılır fakat kapı teslim işlemlerinde Euro kullanılır ve fiyat ihracata göre yüksektir 500 kilo malzeme adres tesliminde alıcı ülkedeki gümrük işlemleri uzun olur yani şunu demek istiyorum ihracat ta malzeme gümrüğe girer kapı teslimlerde gümrük işlemleri yapılmaz gümrüğe girmez diye bir durum yok bir ülkeden çıkan bir ülkeye giriş yapan zarf bile olsa mutlaka gümrükten geçmek ve işlem yapılmak zorundadır bu hava kargoda kara taşımacılığında ve deniz yolu taşımacılığın da geçerlidir. Türkiye'den tüm yurt dışına kargo hizmeti ile yurtdışı kargo servisi vermektedir.